İçeriğe geç
Anasayfa » İlanlar » Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

İLAN SAHİBİ : Nakliye Yük Borsası

İLAN DURUMU : İlanın süresi dolmuş.

İLAN TARİHİ : 26 Eyl 2019 16:16

İLAN NO :

 Bu ilana teklif ver

Karayolu Taşımacılığı:

Şirketimiz 300 adet farklı tonaj ve özelliklerdeki sözleşmeli ve 3 adet özmal araç filosuyla yurtiçinde komple ve parsiyel karayolu taşımacılığı faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye genelinde 650 merkeze ve bu merkezlerden fabrika üretim tesislerine, yılda 1.500.000 tonun üzerinde yük karayolu vasıtasıyla taşınmaktadır. Yük optimizasyonu uygulayan şirketimiz bu kapasitesini müşterimizin tedarik zincirine katma değer sağlayacak şekilde planlamaktadır.

Denizyolu Taşımacılığı:

1984 yılından bu yana Denizyolu taşımacılık faaliyetlerini yürüten şirketimiz, Yalçın Akın (350 ton kapasiteli) gemisi ile hammadde taşıması olarak başlayan operasyonunu iki adet özmal kuruyük gemisi ve kiralanan gemiler ile mamul ve hammadde taşıması olarak sürdürmektedir. Türkiye genelinde 35 farklı merkezdeki müşterilerine denizyolu bağlantılı kombine taşımacılık hizmeti vermektedir. Yine Fabrika üretim tesislerine denizyolu vasıtasıyla hammadde taşıması yapılmaktadır. Bu sayede karayoluna göre daha avantajlı olan denizyolu kullanılarak maliyet avantajı sağlanmaktadır.

Ro-Ro İşletmeciliği:

Kale Nakliyat – 3 Ro-Ro gemimiz 2006 yılından beri Ambarlı – Bandırma hattında hizmet vermektedir. Bu sayede müşterilerimizin trafik sorunu yaşamadan, yakıttan tasarruf ederek Marmara körfez geçişi yapmalarına olanak sağlanmıştır.

Demiryolu Taşımacılığı:

Demiryolu ile mamul taşımasına 1997 yılında Bandırma Garı’ ndan başlayan şirketimiz demiryolu yurtiçi eşya taşımacılığında bir ilki gerçekleştirip 1999’ da T.C.D.D.’ den istasyon kiralamış, o günlerde kullanılmayan kapalı bir istasyon olan Sığırcı’ ya yeniden hayat vermiştir. İlk yıllarda sadece vagon kiralayarak sevkiyat yapan şirketimiz ileriki yıllarda 65 vagon alarak ( 20 kapalı, 45 açık) kendi vagonlarını da kullanmaya başlamıştır.

Dağatım ve Ara Stok Merkezleri:

Kalenakliyat, nakliye maliyetlerini azaltmak, parti büyüklüğünü yakalamak, cevap süresini kısaltmak ve servis kalitesini yükseltmek amaçları ile, demiryolu ve denizyolu bağlantılı yaptığı taşımalarda Ankara, Mersin/Taşkent, Bitlis/Tatvan, Yozgat/Yerköy istasyonlarında Dağıtım Merkezleri ve Bandırma/Sığırcı istasyonu, Çanakkale/Karabiga, Trabzon/Akçaabat ve Ordu limanlarında ise Ara Stok Noktaları oluşturmuştur.

Teklif Ver